כיצד מתגברים על פחד מרופא שיניים?

 
פחד מרופא שיניים קיים בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים בכל רחבי העולם, ולכן אין צורך להתבייש בו. הפחד הוא פועל יוצא של חוסר היכרות עם התחום ומיתוסים מופרכים. למעשה, טיפול אצל רופא שיניים לא מלווה בסיכון גדול יותר מאשר טיפול אצל רופא משפחה. מעבר לכך, חוסר הנוחות הזמנית המלווה טיפול אצל רופא שיניים היא אפילו קטנה יותר מזו שניתן לחוש בניתוחים פלסטיים, כירורגיים וכדומה. אך יחד עם זאת, פחד מרופא שיניים אכן קיים, ולכן כדאי לדעת כיצד להתגבר עליו.

הצעד הראשון בדרך להתגברות על הפחד הוא איסוף מידע. ידע מונע פחדים, וכיום קל מאוד להיחשף אליו. אפשר להיכנס אל אתרי אינטרנט מקצועיים על מנת לקרוא על הטיפול הצפוי, להתייעץ עם רופא השיניים עצמו, ולשאול לחוות דעתם של חברים או בני משפחה. ככל שתדעו יותר על הטיפול לפני שתגיעו אל המרפאה של רופא השיניים, כך מובטח אחוז פחד נמוך ולא משמעותי. אחרי הצעד הזה הכל נראה קל יותר, והפחד מרופא שיניים צפוי לעבור תוך זמן קצר.
 

לגזור ולשמור לפני הטיפול הבא: טיפים לטיפול בפחד

 
יש עוד מספר טיפים בעזרתם ניתן להתגבר בקלות יחסית על פחד מרופא שיניים:

  1. סיבה ותוצאה – נסו לחשוב על הסיבה בגללה מלכתחילה הזמנתם טיפול אצל רופא שיניים. בסופו של דבר, כאב שיניים מטריד פוגע בצורה אנושה באיכות החיים. קשה ללעוס, לשתות, ולעיתים אפילו לדבר בגלל כאב שיניים ולו הפשוט ביותר. הדרך היחידה להפסיק את הכאב היא לגשת לטיפול אצל רופא שיניים מומחה. אחרי שתבינו זאת תוכלו להזמין תור בקלות וללא פחדים מיותרים.

  2. איזור ההתרחשות – כדאי לערוך היכרות עם רופא השיניים, ולהגיע אל המרפאה לצורך התייעצות עוד לפני הטיפול עצמו. בקשו מרופא השיניים הסבר על האיזור בו עומד להתרחש הטיפול, בררו מה עושה כל מכשיר, ובדקו האם אתם מרגישים בנוח. הטיפ הזה מצטרף לצעד הראשון על איסוף מידע, וביחד הם יוצרים חוויה חזקה ויציבה יותר שיכולה למנוע את הפחד.

  3. תמיכה – אם אתם ממש חוששים מהמפגש עם רופא שיניים, ודאו כי לא תהיו לבד בסיטואציה הזו. הגיעו עם בן זוג, חבר או בן משפחה אל הרופא, ובקשו ממנו להמתין עד סיום הטיפול. בצורה כזו תוכלו לחוש רגועים יותר כבר במהלך ההמתנה. עם תום הטיפול תפגשו פנים מוכרות ותוכלו להתאושש במהירות. תמיכה היא חלק חשוב בטיפולי שיניים, ולכן היא באה לידי ביטוי בכל שלבי הפרוצדורה הרפואית.

לסיכום, גם אתם יכולים להתגבר על פחד מרופא שיניים במידה ותאמצו את השיטות הנכונות. רופא שיניים ד"ר בועז צור ישמח לעזור לכם, לספק את כל המידע הדרוש, ולספר לכם על היתרונות של טיפולים מוצלחים. תאמו פגישה עם ד"ר בועז צור, והגיעו אל המרפאה שלנו על מנת להיפטר מכל הפחדים.
 
רופא שיניים בירושלים