יישור שיניים בשיטת אינויזליין - ד"ר בועז צור

 
ד"ר בועז צור הוא אורתודונט שעבר הכשרה מיוחדת וקיבל הסמכה לשימוש בשיטת אינויזליין. כיום, בנוסף לעבודתו במרפאה, הוא מלמד טכניקה זו בטיפול במבוגרים (כמו גם את טכניקת ה- Lingual Appliance) בבית הספר לרפואת שיניים בהדסה עין כרם, נמנה עם צוות ההדרכה ואף אחראי על לימוד שתי הטכניקות
 

לקביעת תור או הצעת מחיר

 
 
 
או
 
התקשרו עכשיו
 
 
 
 
 

יישור שיניים שקוף - מאז ועד היום

 
כל מי שזקוק ליישור שיניים על מנת להשיב את קו הלסת או שיניים שצמחו בזווית לא נכונה למקומם בוודאי מכיר את השיטות הטיפוליות שנקראות "פלטה" ו"גשר". מדובר באותם מתקנים בעלי חוטי מתכת המולבשים על השיניים, מפעילים עליהן לחץ ומחזירות אותן בהדרגה למקום הנכון.

אין ספק שלטיפול שכזה יש חשיבות רבה, גם מבחינה פיזיולוגית-בריאותית וגם מבחינה אסתטית, אולם אין גם ספק, שלפחות בכל מה שנוגע לאסתטיקה ולמראה חיצוני, הגשר והפלטה הם לא בדיוק אקססוריז שמוסיפים חן.

חוטי המתכת הללו שנראים לעין כל אימת שפותחים את הפה, לא בדיוק מוסיפים לתחושת הביטחון העצמי ועצם העובדה שאחרי כל ארוחה צריך לנקות את שאריות המזון שנשארו עליהם הופכת את השימוש בהם למציק ומסורבל יותר.
 
יישור שיניים שקוף
 

כל מה שרציתם לדעת על שיטת אינויזליין ליישור שיניים

 
כשרובנו חושבים על יישור השיניים, מיד עולה לנו בראש תמונה של חנון בעל חיוך עקום ומלא בברזלים. בני נוער מסרבים ללכת לרופא על מנת ליישר את השיניים שלהם, והוריהם חשים אמפטיה רבה ו"מוותרים" להם כיוון שאינם רוצים שילדיהם יסבלו בבית הספר. אבל האמת היא שבני הנוער מתבגרים, השיניים שלהם נותרות כפי שהן, והבעיה האסתטית מחמירה יותר ויותר מיום ליום. המצב לא היה מידרדר אילו הם היו מגיעים לאורתודנט ושומעים על יישור שיניים בשיטת אינויזליין (Invisalign), שיטת יישור ששמה מעיד על יתרונה – באמצעות פלטה בלתי נראית.

כמו כן, יישור שיניים שקוף הפך להיות השיטה המועדפת על אנשים בוגרים ומבוגרים, אשר לא מעוניינים שכולם ידעו שהם עוברים טיפול שיניים, או שלפחות שלא יראו שהם עוברים את הטיפול.

 

הדרך לחיוך מושלם מתחילה באינויזליין!

 
כולם יודעים שחיוך מקרב לבבות, לכן אנשים רבים מעוניינים בחיוך אסתטי. לשם כך שיניים צחורות ולבנות אינן מספיקות. חיוך מושלם הוא חיוך שמציג לרווחה שיניים ישרות ובוהקות. למרות שרוב בני האדם לא נולדים עם שיניים ישרות, עדיין רק חיוך שחושף שיניים ישרות נחשב לחיוך מושלם. כשחושבים על זה, אולי דווקא בגלל שרוב בני האדם אינם נולדים עם שיניים ישרות, חיוך מסותת הפך להיות לאידיאל יופי שכולם חולמים עליו. אז איך משיגים חיוך מושלם? בעזרת שיטת אינויזליין!
 
 
יישור שיניים שקוף בשיטת אינויזליין
 
 
 
גשר אינויזליין שקוף
 
 
 
Invisalign תוצאות
 
 
 
 

שינוי קטן - הבדל גדול

 
על מנת ליישר את השיניים אין ברירה אלא להרכיב פלטה. אבל החדשות הטובות הן שקיימת שיטה מהפכנית וחדשה יחסית הנקראת אינויזליין. שיטה זו מאפשרת לשמור על חיוך יפה גם בזמן הרכבת פלטה בלתי נראית. מאחר והפלטה שקופה ומאוד דקה, האדם יכול לבצע יישור ולתקן את המראה שלהן מבלי לחשוש שמא מישהו ילעג לו, כי סביר מאוד להניח שאפילו לא יבחינו שהוא עובר טיפול כלשהו.
 

שיטת אינויזליין - מהו התהליך?

 
למטופלים רבים חשוב במיוחד, ובצדק, הפן האסתטי של הטיפול. כדי לשמור על אסתטיקה מרבית במהלך הטיפול, עומדים לרשות המטופלים שני סוגי מכשירים אורתודונטיים "בלתי נראים".

אחד מהם הוא ה"אינויזליין" (Invisalign), אשר פותח בשנת 1997 בארה"ב, ומשתמש בהדמיה תלת ממדית לתכנון מקדים של הטיפול על ידי מיפוי מערכת השיניים של המטופל ותנועות השיניים הצפויות בכל שלבי הטיפול. ההדמיה מועברת דרך האינטרנט לרופא המטפל, והוא מבצע בה שינויים לפי ראות עיניו. לאחר אישור רופא השיניים, מייצרת החברה סדרת פלטות שקופות המתאימות לכל שלבי הטיפול המעשי.

המכשור נוח ואסתטי עד מאוד, והוא ניתן להסרה בקלות לצורך אכילה, צחצוח שיניים וכדומה. מכשיר
זה מתאים לרוב סוגי הטיפולים האורתודנטים, לרבות מקרים של עקירות, ודורש ידע וניסיון כדי להשיג תוצאות טובות ומוצלחות.
 
יותר ויותר אנשים הזקוקים ליישור שיניים משתמשים בשיטת אינויזליין, הנקראת גם קשתיות שקופות.

באמצעות קשתיות (פלטות) שקופות המולבשות על השיניים וניתנות להסרה בקלות ובמהירות, אפשר להגיע לאותן תוצאות מוצלחות שאליהן הגענו באמצעות הפלטות והריבועים הנראים. ממש כמו המתקנים הלא שקופים, קשתיות אלה לוחצות על השיניים ומביאות לתזוזתן ההדרגתית אל המקום הנכון שלהן.

  • בשיטה זו האורתודנט קודם כל ממפה את כל שיני המטופל, באמצעות הדמיית 3D מיוחדת שעוזרת לו לתכנן את הטיפול בהתאם ליישור הצפוי לשיניים בכל שלבי הטיפול.

  • בתום הדמיה זו ולאחר אישור של רופא השיניים, הלקוח מקבל סדרה של פלטות בלתי נראות המתאימות לכל אחד משלבי הטיפול.

  • כמו כן ניתנות לו הנחיות ברורות כיצד להשתמש בהן על מנת שיהיו יעילות ובטוחות.
 

טיפולי אינויזליין שבוצעו במרפאה

 
 
דוגמא 1
 
 
 
 
הדמיה ממוחשבת
 
 
 
 
 
 
סוף טיפול
 
 
 
 
 
 
שיניים מסובבות וצפופות – תחילת טיפול בטכניקת אינויזלין
 
 
 
 
 
 
 
דוגמא 2
 
 
 
 
עם פלטות שקופות בפה ( אינויזלין)
 
 
 
 
 
 
תחילת טיפול בטכניקת אינויזלין
 
 
 
 
 
 
סיום טיפול בטכניקת אינויזלין
 
 
 
 
 
 
 
דוגמא 3
 
 
 
 
רווח בין שיניים קדמיות טיפול עם טכניקת אינויזלין
 
 
 
 
 

אינויזליין - יתרונות השיטה

 
✔️ השיטה מתאימה לבני נוער ולמבוגרים.
✔️ תוצאות מהירות ומדויקות.
✔️ אין חוטי מתכת שמציקים ושעלולים לפצוע את החניכיים ואת השפתיים, ואפילו ניתן להסיר אותן על מנת לאכול, לשתות ולצחצח שיניים
✔️אין תחושת בושה ואי נעימות – אנשים כמעט שלא יבחינו במתקן השקוף.

✔️ בניגוד לפלטות אחרות, היא איננה פוגעת בשכבת האמייל הטבעית של השיניים

✔️ היא איננה מלווה בטעם לוואי האופייני למתכות

✔️ היא גם איננה כרוכה בהחלפת כתרים, מדובר בפתרון מושלם!

חשוב לדעת:
  • יישור שיניים שקוף מתאים רק למי שבקעו בפיו השיניים הטוחנות האחוריות.
  • יש להגיע מדי תקופה לביקורת במרפאה על מנת לוודא שהטיפול מתקדם בקצב הרצוי.
 

חולמים על שיניים מושלמות?

 
אם גם אתם מעוניינים בשיניים יפות וישרות, וחיוך שובה לב, אנו מזמינים אתכם להתקשר למרפאה עוד היום ולקבוע תור!
 
 
 
או
 
התקשרו עכשיו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך