ארבע סיבות שכדאי בגללן לחייך

 
אין מי שלא חולם על חיוך שחושף שיניים לבנות ובורקות וכמובן – ישרות. אבל מעבר למראה האסתטי שהחיוך מעניק לפניכם, יש לו עוד יתרונות רבים ובהחלט שווה להתחיל לחייך.
 

לחיוך יש תפקיד חשוב בהבעת הרגשות שלנו

 
הוא מעיד על שמחה וביטחון עצמי ובכך מעלה את רמת האטרקטיביות של אותו אדם שמחייך. חיוך יכול לרכך את טון הדיבור, ואפילו יש לו יתרונות בריאותיים.
 

1. חיוך מסייע לתקשורת טובה יותר

 
חיוך בזמן דיבור משפיע על אופן הדיבור ועל הטון. בין אם אתם מדברים עם אדם פנים מול פנים ובין אם אתם מדברים איתו בטלפון, השותף שלכם לדו-שיח יכול לזהות בקלות את סוג החיוך שלכם.
כאשר אתם מחייכים חיוך אמיתי, השיחה הופכת להיות הן עבורכם והן עבור הפרטנרים שלכם לנעימה יותר. לכן, קל יותר לנהל תקשורת בינאישית.
במילים אחרות: חייכו והעולם יחייך אליכם בחזרה.
 

2. חיוך מגן על הלב בזמן לחץ

 
מחקרים שונים מעידים על כך שגם אם יוזמים חיוך באופן מאולץ, תוך זמן קצר משתלטת על הגוף תחושה נינוחה ושלווה יותר. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבזמן שאנו מחייכים משתחררים במוח הורמונים מרגיעים שתורמים להרגשה נעימה ובכך מורידים את רמות הלחץ שהאדם חווה.
באמצעות חיוך קל לשכך את תחושת הסטרס, ובאופן עקיף לשמור על בריאות הלב.
 

3. חיוך בונה את תחושת הביטחון שלכם ומגביר את האטרקטיביות שלכם

 
אנשים שמחייכים הם באופן טבעי אנשים רגועים יותר. רוב האנשים נמשכים לאנשים רגועים ומחייכים, כיוון שהם "נדבקים" בחיוך, שגורם להם להרגיש טוב יותר. אנשים שנמצאים תמיד בחברת אנשים, מרגישים בטוחים יותר בעצמם, ולכן גם רמת הביטחון העצמי שלהם גוברת.
 

4. חיוך גורם לתחושת הזדהות

 
כשאתם מחייכים כלפי אדם מסוים, רוב הסיכויים שהוא יחייך אליכם בחזרה, גם אם הוא אינו מכיר אתכם. מדובר בסוג של "הדבקה", כי האדם שאליו אתם מחייכים מזדהה עמכם באופן בלתי-מודע. זה קורה לכם גם כשאתם צופים בסרט או בתוכנית טלוויזיה: אם השחקנים מחייכים, תמצאו את עצמכם גם מחייכים, אם הם חווים כאב, גם אתם תעוותו את פרצופיכם. תחושת הזדהות, מגבירה את תחושת האמפתיה של האחר כלפיכם, ומחזקת את התחושה והאמונה שהוא שייך לאותה הקבוצה שאתם שייכים אליה, ושאתם אינכם נגדו.

 

סוגי חיוכים

 
 
4 סיבות שכדאי בגללן לחייך
 
 
 
חוקרים טוענים שקיימים שתי קטגוריות של חיוכים:
חיוך סטנדרטי-חברתי שהוא מערב את שרירי הפנים המקיפים את אזור הפה, וחיוך אמיתי-רגשי שהוא מערב הן את שרירי הפה והן את שרירי העיניים. בחיוך זה, השיניים נחשפות, השפיים מתעקלות מעלה, לכיוון האוזניים, והעיניים מתכווצות ונוצרים קמטוטים רגעיים, שנקראים על שמו של המדען דושן. לכן, חיוך זה מכונה "חיוך דושן".
מלבד קטגוריות אלה, מחקרים אקדמיים מצביעים על כך שיש לא פחות מ- 50 (!) סוגי חיוכים.
 
 
 
 
רוצים לחייך מבלי להתבייש?
למידע אודות הטיפולים בקליניקה של בועז צור לחצו כאן
או התקשרו למרפאה ונשמח לעזור