גשר בשיניים

 
אחת הדרכים המקובלות ביותר לטיפול בשיניים שאינן ישרות הוא גשר בשיניים. מדובר באביזר אורתודונטי המורכב מחוטי ברזל, רצועות וגומיות, המותאם לשיני המטופל על ידי רופא שיניים המתמחה באורתודונטיה. הגשר מפעיל לחץ על השיניים וגורם להן לזוז אל מקומן הטבעי, וכך מיישר את שיני המטופל שיכול לחייך בפה מלא.
 

מהו הגיל המומלץ להרכיב גשר בשיניים?

 
גשר בשיניים ניתן להרכיב בכל גיל, אולם ההמלצה היא לבצע את הטיפול בגיל כמה שיותר מוקדם, במטרה לסיימו כמה שיותר מוקדם ולאפשר למטופל ליהנות מאיכות חיים נפלאה בכל מה שקשור לאסתטיקה של הפה ולנוחות האישית.
למרות זאת, אם בעבר הטיפול היה נחלתם הבלעדית כמעט של ילדים ושל בני נוער, הרי שהיום ניתן לראות גם מבוגרים רבים עם גשר בשיניים. זאת בזכות העובדה שהיום כבר אין צורך להרכיב את הגשר באמצעות אותו רסן אימתני שבעבר "הילך אימים" על בני הנוער ועל המבוגרים כאחד, אלא מדובר בגשר פנימי שכמעט ולא רואים.
העובדה שהיום ניתן לייצר גשר בשיניים שה"ברזלים" שלו, אותם חוטי ברזל המקיפים את השיניים, הינם בצבע שקוף, מנגישה את הטיפול גם עבור אנשים שלא רצו לבצעו משום שלא רצו שייראו את חוטי הברזל הכסופים על שיניהם.
נסכם ונאמר, שאמנם רוב המטופלים המרכיבים גשר בשיניים הם בין הגילאים 18-8, אולם היום יש בהחלט גם אנשים מבוגרים הזקוקים ליישור שיניים, כמו אנשים שלא ביצעו את הטיפול בילדותם מסיבות שונות, אשר מרכיבים גשר על שיניהם ולאחר תקופת טיפול מסוימת נהנים גם הם מהאפשרות לחייך מאוזן לאוזן.
 

על מה חשוב להקפיד במהלך הטיפול?

 
כאשר מרכיבים גשר על השיניים חשוב מאוד להקפיד לשמור על היגיינת הפה. אין ספק ששמירה על היגיינת השיניים, החניכיים וחלל הפה כולו היא חשובה תמיד, אבל עבור אנשים המרכיבים גשר על שיניהם היא חשובה עוד יותר. זאת משום ששאריות מזון וחיידקים רבים עלולים להצטבר על הברזלים שעל השן, ולגרום לריקבון בשן, לעששת, למחלות פריודונטיות ולדלקות חניכיים. לכן, במידה שאתם מרכיבים או מתעתדים להרכיב גשר בשיניים, חשוב שבמהלך כל תקופת הטיפול תקפידו יותר מתמיד על צחצוח השיניים (רצוי במברשת חשמלית שמתאימה לשימוש כשמרכיבים גשר) עם משחה שמכילה פלואוריד, תשטפו את הפה באמצעות מי פה ותנקו את הרווחים שבין השיניים עם חוט דנטאלי. הקפדה שכזאת תסייע לכם לעבור את תקופת הטיפול מבלי להזדקק לטיפולי שיניים נוספים.

בנוסף לשמירה על היגיינת הפה, חשוב מאוד לסיים את כל תקופת הטיפול ולא להוריד את הגשר מהשיניים בטרם עת, משום שהדבר עלול לגרום לכך שהשיניים יחזרו שוב למקום בו היו בתחילת הטיפול.
 

חשוב לדעת!

 
 
מיקומן הנכון של השיניים בתוך חלל הפה חשוב לא רק בגלל הפן האסתטי, אלא גם, ואולי בעיקר, בגלל הפן הבריאותי. שיניים שאינן מסודרות נכון בתוך חלל הפה מקשות על צחצוח השיניים בצורה טובה והדבר יכול להוביל להתרבותם החופשית של החיידקים, לשחיקה של השיניים בצורה לא שווה ולבעיות שונות בלסת. לכן, במידה שרופא השיניים שלכם ממליץ – אל תהססו.
הרכבת גשר על השיניים תשפר משמעותית את המראה שלכם ואת אורח חייכם כאחד.
 
 
 
גשר בשיניים
 
 
 
 

ד"ר בועז צור – מומחה ביישור שיניים

 
ד"ר בועז צור, רופא שיניים בירושלים, הינו מומחה ביישור שיניים ומבצע כל טיפול בהתאמה מדויקת לצרכים האישיים של כל מטופל.
ד"ר צור מתמחה בביצוע יישור שיניים בלתי נראה ומטפל בילדים ובמבוגרים כאחד.


לקבלת מידע נוסף אודות הטיפול ולקביעת תור – צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם
.