חשיבות היגיינת הפה בזמן טיפול אורתודנטי

 
שמירה על היגיינת הפה היא דבר שחשוב לבצע בכל יום ויום. עם זאת, ההיגיינה יכולה להיפגע בעיקר באחד הטיפולים הנפוצים ביותר והחשובים ביותר, יישור שיניים.
 

הטיפול שיכול לפגוע בהיגיינה

 
יישור שיניים היא אחת מהפעולות הנפוצות ביותר שיבצע רופא שיניים מומחה לאורתודונטיה וזו משימה לא פשוטה שאורכת זמן יחסית רב לכל טיפול מוכר אחר.
אחד הדברים החשובים להצלחת הטיפול הוא היגיינת הפה. בזמן הטיפול היגיינת הפה יכולה לרדת לרמות נמוכות.
מדוע זה קורה ומה אפשר לעשות? זה הזמן להבין כמה דברים שיכולים להיות חשובים לפני התחלת טיפול יישור שיניים.
 

מדוע היגיינת הפה חשובה בעיקר בזמן טיפולים אורתודנטיים?

 
  • היגיינת הפה נפגעת מטיפול יישור שיניים כיוון שהמתקנים האורתודנטיים שמותקנים בפה יכולים לפגוע בחניכיים ולגרום לדימום.
    הפגיעות האלו יכולות להחמיר בעיקר אם המטופל לא ינקה את החניכיים ואת השיניים, עד כדי בעיות חניכיים חמורות יותר והתפתחות הפצע.
  • לא פשוט לנקות את השיניים כשיש גשר ולעתים זה עלול לכאוב ולהיות מייגע.
    דווקא בגלל סיבה זו חשוב להקפיד על היגיינת הפה בתקופה זו, יחד עם העובדה שניקוי השיניים עם הגשר לרוב לא יחלוש בקלות על כל האזורים ולכן נדרש עומק בצחצוח.
  • על הגשר עלולות להישאר חתיכות מזון, דבר שיכול לסכן את השיניים ברמה גבוהה יותר. לכן חשוב לוודא שעל הגשר אין שאריות לפני שהולכים לישון ובכללי גם לא אחרי ארוחות.
 

כיצד שומרים על היגיינת הפה?

 
 
אחרי שלמטופל יש גשר על השיניים יהיה לו קשה מאוד לנקות את השיניים מה שיכול להוביל לניקוי מחופף וחובבני וכך למעשה הפגיעה תחמיר.
חשוב מאוד להקפיד על צחצוח יסודי ולשים לב היטב לצחצוח של הילדים שלכם אם מדובר בהם. חשוב מאוד להמחיש להם מה חשיבות שמירת היגיינת הפה בעיקר בתקופה שהגשר מודבק, וכמובן לוודא אותם.
כמו כן, מומלץ להשתמש בתכשירי היגיינה לפה כמו למשל מי פה שיכולים לתרום לא רק לניקוי עצמו ולחיסול חיידקים, אלא לפיתוח שגרת ניקוי קפדנית יותר.

 
 
 
הגיינת הפה בזמן יישור שיניים
 
 
 
 
לפרטים נוספים על היגיינת הפה בזמן טיפול יישור שיניים
ניתן לפנות לדר' צור בועז מומחה לאורתודנטיה.