היגיינת ובריאות הפה

 
בריאות הפה והשיניים מעניקה לנו חלק נכבד מאיכות החיים ומן ההנאות השונות בחיינו. רבים אינם מודעים לכך כלל עד שדבר מה משתבש. בדרך כלל, כאשר מתחילים לסבול מכאבים, הבעיה כבר נמצאת במצב מתקדם, אשר מצריך טיפול של רופא שיניים. לקריאה נוספת אודות ד"ר בועז צור לחצו כאן. באמצעות שמירה על מספר חוקים, תוכלו ליהנות משיניים בריאות בפה בריא, מאיכות חיים ומיחסים טובים בהרבה עם מרפאת השיניים.

  • ראשית, יש להכיר בעובדה חשובה: לא משנה כמה טוב תשמרו על היגיינת הפה והשיניים, תמיד תזדקקו לבקר במרפאה לצורך ביקורות תקופתיות. הביקור אצל רופא שיניים אינו רק דבר שעושים כאשר ישנה בעיה. זהו לא דבר מה להימנע ממנו, אלא דבר אשר צריך להיות חלק בלתי נפרד מן הבדיקות התקופתיות האחרות שאנו עושים מדי פעם. רק מעקב סדיר במרפאה יוכל להבטיח לכם הנאה מן השיניים לאורך שנים רבות, שכן רופא שיניים מומחה יוכל לזהות בעיה, עוד כאשר היא בשלביה הראשונים. כך תוכלו להימנע מגרימת נזקים מיותרים כתוצאה מהזנחה, הן אם מדובר בהזנחה בשוגג ובין אם מדובר בהזנחה מכוונת. לפרטים אודות מרפאתו של ד"ר בועז צור.

  • שנית, לא את כל הטיפולים תוכלו לבצע בעצמכם. למרות שקיימים בשוק מוצרים רבים אשר מתיימרים לבצע את עבודתה של השיננית או רופא השיניים, אין תחליף למוצרים המקצועיים ולעבודה אותה מבצע איש מקצוע מיומן. כך, למשל, הלבנת שיניים הינה טיפול טוב ויפה, אולם על מנת שלא להסב נזק לשכבת האמייל של השן, רק אנשים בעלי הכשרה וניסיון מספיקים יכולים לבצע את הטיפול על הצד הטוב ביותר, תוך הפקת תוצאות איכותיות, אשר גם נשמרות לאורך זמן וגם אינן מסבות נזק לפה.

  • שלישית, יש לזכור כי לא די בטיפולים הסדירים אצל רופא שיניים. שמירה על בריאות השיניים אינה ביקור מדי פעם במרפאה, צחצוח לקראת ביקור אצל שיננית ושימוש בחוט דנטלי כאשר מתחילים לחוש בכאב. שמירה על השיניים לאורך זמן כרוכה בקשר אמיץ עם שמירה על היגיינת הפה על בסיס יום-יומי. לכאורה, כל אחד ואחת מאיתנו יודעים כיצד לצחצח, וכמה מסובך כבר יכול להיות השימוש בחוט דנטלי. אבל, על מנת לבצע פעולות אלו כהלכה, מומלץ לבקשה הדרכה קצרה בביצוע נכון שלהן בעת הביקור אצל רופא השיניים ו/או השיננית. תופתעו לגלות מה צחצוח נכון ושימוש נכון בחוט דנטלי יכולים לעשות בשביל היגיינת הפה שלכם.
 
היגיינת ובריאות הפה
 
לסיכום
 
השמירה על היגיינת הפה חשובה מאוד לשמירה על בריאות השיניים והפה. הן הביקור הסדיר אצל רופא והן הטיפול בבית חשובים להשגת התוצאות הטובות ביותר, ואין האחד יכול לבוא על חשבון השני. שמירה על השיניים על בסיס יום-יומי וביקור סדיר במרפאה יאפשר לכם ליהנות משיניים בריאות ומאיכות חיים שנים ארוכות.