רופאי שיניים וההתמחויות השונות

 
אחד התחומים שקיימות בהם התמחויות רבות, הוא תחום רפואת השיניים. ישנם רופאי שיניים בעלי התמחויות שונות, אשר כל אחת מהן מקנה להם את היכולת לטפל במקצועיות רבה בבעיות שונות. הנה לפניכם סקירה קצרה של תתי ההתמחויות השונים בתחום:

רופאי שיניים לילדים – תחום זה נקרא פדודונטרייה, והוא "יובא" לארץ לפני לא הרבה שנים מארה"ב. רופא שיניים לילדים מתמחה בכל מה שקשור לבעיות בשיני חלב, לבעיות בצמיחת השיניים הקבועות וכמובן – בהתמודדות עם הפחד והחשש שילדים רבים מפגינים.

רופאי שיניים המתמחים בשורש השן – רפואת שורש השן הנקראת אנדודונטיה מטפלת במחלות שונות של שורש השן. האנדודנט הוא זה שמרכז בדרך כלל את הטיפול בפציינטים הסובלים מסוג זה של בעיות, אבל במסגרת הטיפול צריך בדרך כלל להיעזר ברופאי שיניים אחרים כדוגמת אלה המתמחים בכירורגיית פה ולסת. רופאים אלו מתמחים בביצוע טיפולי שורש ובהצבת שתלים על השיניים, ומחזירים למטופליהם את ההרגשה הטובה ואת היכולת לחייך בפה מלא.

פריודונטיה – פריודונטים הם רופאי שיניים המתמחים בבעיות חניכיים. הם מטפלים במחלות חניכיים שונות כגון נסיגת חניכיים ועוד, ומלמדים את הפציינטים שלהם כיצד לשמור על היגיינת פה נכונה.

התמחות ברפואת הפה – רופאי שיניים המתמחים ברפואת הפה מטפלים בדרך כלל באנשים החולים במחלות קשות המשפיעות על חלל הפה, ובאנשים הסובלים מבעיות בחלל הפה מסיבות אחרות וסובלים מבעיות כגון ריקבון, נשירה, פטריות, זיהומים שונים בשיניים ועוד.

אורתודונטיה – אורתודנט הוא רופא המתמחה בכל מה שקשור לסגר הנורמאלי של הלסתות, היינו למצב המאפשר סגירה תקינה של הפה. אורתודנט מטפל במקרים רבים בילדים ששיניהם כבר התחלפו ובבני נוער, משום שטיפול מוקדם יותר משיג בדרך כלל תוצאות טובות יותר. למרות זאת, גם מבוגרים בהחלט יכולים להיעזר בשירותיו של אורתודנט, שיבצע טיפול אורתודנטי מקצועי ויחזיר שיניים שחרגו מהשורה למקומן הטבעי.

כירורגיית פה ולסת – תחום מורכב מאוד של רפואת השיניים, שכולל אבחון בעיות ומחלות שונות בחלל הפה וטיפול בהן, ביניהן: שפה שסועה, חיך שסוע, עיוותים בעצמות הפנים, גידולים ממאירים ושפירים, מחלות במפרקי הלסת ועוד. כירורג פה ולסת מומחה בביצוע ניתוחים שונים במטרה לסייע למטופל ובביצוע טיפולים שונים שפעמים רבות משיגים תוצאות מוצלחות במיוחד.

רופאי שיניים עד הבית – אנשים קשישים או מוגבלים הרתוקים לביתם וזקוקים לשירותיו של רופא, יכולים היום להזמין ניידת שמביאה את הרופא עד הבית. מדובר בשירות שאינו ניתן בכל מקום, ובמקרה הצורך יש לברר איזו מרפאת שיניים מספקת אותו.

שיקום הפה – ישנם רופאי שיניים המתמחים בשיקום הפה. גם רופאים אלה מרכזים את הטיפול בפציינט ונעזרים בשירותיהם של בעלי מקצוע נוספים בתחום, כגון טכנאי דנטאלי הבונה שתלים, כירורג פה ולסת המשתיל אותם ואורתודנט המבצע יישור מקצועי. הרופא המתמחה בשיקום מספק את הטיפול ה"פלסטי" לפה, ומשפר מאוד את מראהו האסתטי.

אם אתם זקוקים לטיפול שאינו שגרתי, כדאי לדעת שהרבה פעמים באותה מרפאה שבה אתם מטופלים, יוכלו להציע לכם את השירותים להם אתם זקוקים או להפנות אתכם למקום אחר בו תוכלו לבצע את הטיפולים.
 
רופאי שיניים
 

ד"ר בועז צור – מרפאה לכל הגילאים

 
מרפאתו של ד"ר בועז צור, רופא מוסמך ואורתודונט מומחה, מציעה טיפולים שגרתיים, יישור באמצעות מכשור בלתי נראה, טיפולים לילדים, טיפולים למבוגרים ועוד, אשר כולם ניתנים לכל אחד מהלקוחות בסובלנות ובאדיבות.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת תור – צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם