יישור שיניים בלייזר

 
הרבה מאוד פרטים, קטנים וגדולים כאחד, מרכיבים את המראה החיצוני שלנו. החל בשיער שלנו וכלה בבגדים שאנחנו לובשים – המראה החיצוני שלנו מושפע מגורמים רבים והוא משפיע במידה רבה על איך שהחברה תופסת אותנו ועל הרושם שאנחנו נותנים לכל אדם במבט ראשון. חלק מהותי מאוד מהמראה החיצוני שלנו, ובוודאי שמהרושם שאנחנו משאירים על הסביבה שלנו, טמון בחיוך שלנו ובשיניים שלנו.

החיוך שלנו מספר עלינו הרבה מאוד דברים – על המקום שממנו אנחנו מגיעים, על ההשקעה שלנו בהיגיינה ובטיפוח עצמי וכן על ההשקעה שלנו בטיפול בעצמנו. לשיניים ישרות תפקיד חשוב נוסף – בכל הנוגע לבריאות הפה והלסת שלנו. שיניים שאינן ישרות יגרמו, עם השנים, לכאבי לסת וחניכיים ולתנועה לא תקינה של הלסת. לא כולנו נולדים עם שיניים מושלמות – חלק ניכר מהאוכלוסייה נולד עם שיניים שאינן ישרות ונדרש לאמצעים מלאכותיים ליישורן – אלה האמצעים שאנחנו מכירים בתור הגשרים והפלטות שילדים ובני נוער רבים מרכיבים.

עם זאת, רבים מאתנו, בדגש על מטופלים מבוגרים שצריכים טיפול יישור שיניים (ארבעים אחוז מהפניות!) – לא רוצים להסתובב עם גשר מתכתי שנותן רושם מעט ילדותי, בעיקר כשמדובר במבוגרים. לכן ישנם טיפולים שונים – כמו הטיפול הלינגואלי וטיפול אינויזיליין – של יישור שיניים שקוף או מוסתר. עוד שיטה ליישור שיניים מהיר שלא מעיב על מראה החיוך שלנו היא שיטת יישור שיניים בלייזר – שיטה חדשנית, מודרנית ויעילה לטיפולים משלימים ליישור השיניים שלנו.
 

יישור שיניים בלייזר – שימוש, יתרונות והסבר על התהליך

 
  • תהליך של יישור שיניים בלייזר מתבצע במרפאה על ידי אורתודנט מומחה, עם מכשיר הלייזר הייעודי והמתקדם המותאם במיוחד ללסת ולשיניים. כעת, חשוב להבין שלייזר הוא לא טיפול שלם ליישור שיניים, וטיפול הלייזר מהווה למעשה טיפול משלים לטיפול יישור שיניים מקיף יותר. באמצעות טיפול לייזר ליישור השיניים ניתן לבצע אצל מבוגרים טיפולים משלימים ותיקונים ברקמות הרכות של הפה, וכן טיפול בבעיות חניכיים שונות המטרידות את חיי היום יום שלנו ומשפיעות על מראה השיניים שלנו.

  • מכשיר הלייזר משחק תפקידים נוספים בעולם יישור השיניים, כשהוא מהווה כלי איכותי להכנה ליישור שיניים מהיר ואיכותי וכן טיפול מסיים ומשלים לתהליך יישור שיניים ארוך יותר. באמצעות שימוש בלייזר ניתן להחליף את הסקלפל בחיתוך הרקמה הרכה באמצעות אידוי, ולא באמצעות חיתוך של ממש.

  • טיפולי הלייזר השונים שבהם משתמשים לעיצוב השיניים וליישורן יכולים להיות טיפולים כמו עיצוב גובה קו החניכיים, חיתוך פרנום, חשיפה של שיניים כלואות, טיפול ועיצוב המרווח בין החניכיים, וטיפול בבעיות חניכיים אחרות שיכולות להיות גנטיות או להיווצר במהלך החיים. היתרון העצום של שימוש בלייזר למטרות אלה הוא במהירות וביעילות הטיפול – כשהוא מתבצע בידיים אמינות ומקצועיות, טיפול בלייזר הוא טיפול מהיר ואיכותי שמשיג מטרות מרחיקות לכת בתחום יישור השיניים ועיצוב השיניים, בטיפול של יום אחד. כך למעשה מהווה טיפול הלייזר טיפול של יישור שיניים ביום אחד – במגבלות הרלוונטיות למכשיר הלייזר, כמובן.
 

ד"ר בועז צור – מומחה ביישור שיניים במגוון שיטות, כולל שיטת הלייזר

 
בכל הנוגע ליישור שיניים בלייזר ולשימוש בלייזר למטרות עיצוביות שונות בשיניים ובחניכיים שלנו – אנחנו צריכים לוודא שאנחנו פונים לאורתודנט המקצועי ביותר בתחום. ד"ר בועז צור הוא אורתודנט מומחה לנושא יישור שיניים ולסתות, ובמרפאתנו מחזיקים את המכשור המתקדם ביותר בתחום יישור השיניים בכלל ובתחום הלייזר ליישור שיניים בפרט. פנייה לד"ר בועז צור היא פנייה לגורם שייתן לכם את החיוך היפה והישר שמגיע לכם, במהירות וביעילות שנחוצה לכם.
 
יישור שיניים בלייזר