מכשיר ליישור שיניים במהלך השינה

 
לשיניים ישרות יש תפקיד חשוב מאוד בחיים שלנו. אנחנו משקיעים הרבה מאוד משאבים בשביל להיראות טוב – החל בקנייה מוקפדת של בגדים ואביזרים אופנתיים שונים, דרך דיאטות ואימונים לעיצוב הגוף שלנו וכלה בעיצוב השיער שלנו בצורה המוקפדת והמתאימה לנו ביותר. כל המאמצים הללו תופסים חשיבות מעטה באופן משמעותי כל עוד השיניים שלנו לא ישרות ואסתטיות.

שיניים ישרות ונעימות למראה הן מסוג המראות שלא חושבים עליהם – מצפים לראות אצל בני אדם שיניים ישרות ורק ברגע שבו אנחנו רואים אדם ששיניו אינן ישרות הדבר בולט לרעה. לכן אנחנו משקיעים משאבים רבים בשיניים שלנו וביישור שלהן – הדבר בולט בעיקר בקרב ילדים ובני נוער המסתובבים עם גשר על השיניים. סיבה חשובה נוספת המסבירה את חשיבות יישור השיניים היא הסיבה הבריאותית. שיניים שאינן ישרות גורמות לתנועה לא תקינה של הלסת שלנו, וכך אנחנו יכולים לגרום לעצמנו לבעיות וכאבים אם לא נטפל ביישור השיניים שלנו בשלב מוקדם.

כמו כן, יכולות להיגרם משיניים לא ישרות גם בעיות חניכיים. מנגד, האתגר המשמעותי שמונע מאנשים רבים, בדגש על אוכלוסייה מבוגרת, לפנות ליישור שיניים – הוא הגשר המורכב על השיניים בשעות היום. למענה על האתגר הזה קיימות כיום שיטות מוסתרות ליישור השיניים, וכן שיטה אחת שצוברת פופולאריות רבה – מכשיר ליישור שיניים בלילה.
 

יישור שיניים בלילה בשיטת אירודנטיס – כיצד זה עובד ומה יתרונות השיטה

 
  • העיקרון של יישור שיניים בלילה הוא הגיוני מאוד – במקום להרכיב גשר מתכתי במשך כל שעות היום, אנחנו מרכיבים מכשיר מיוחד בפינו בשעות הלילה, למשך 10 שעות בכל יממה, ומקבלים את אותה תוצאה איכותית ביישור השיניים שלנו. כך למעשה אנחנו יכולים לבצע תהליך איכותי של יישור שיניים – בלי להרכיב מכשיר מסורבל שמשפיע בצורה משמעותית על המראה החיצוני שלנו ועל הביטחון העצמי שלנו במשך כל שעות היום.

  • שיטת אירודנטיס היא למעשה פיתוח ישראלי חדש יחסית – מדובר במכשיר המפעיל על השיניים שלנו כוח אורתודנטי, כשהדרישה היא להרכיב את המתקן במשך 10 שעות לכל הפחות במהלך יממה. כך למעשה אנחנו יכולים להרכיב את המתקן במהלך השינה, בזמן צפייה בטלוויזיה או עבודה במחשב מהבית – בלי צורך לצאת לתקשורת עם גורמים חיצוניים כשמכשיר מורכב על שינינו.

  • היעילות של כוח אורתודנטי ביישור השיניים היא יעילות שמוכחת מחקרית ברמה הגבוהה ביותר. אמנם מדובר בשיטה שיעילה בעיקר למקרים שאינם קיצוניים – בעיקר למצבים של צפיפות קלה בשיניים ובלסת ופחות למקרים של רווחים משמעותיים בשיניים. עם זאת, במקרים שכאלה כוח פועם מוכח כאמצעי טיפול ויישור יעיל ומהיר במידה שהיא אף גדולה יותר מיעילותו של הכוח הרציף והסטנדרטי של הגשר.•הדגש החשוב ביותר בשימוש בשיטה זו הוא במשמעת המטופל – אם המטופל לא ירכיב את המכשיר באופן קבוע בשעות שהוא נדרש לעשות כן, הטיפול לא יעבוד. זהו, אולי, החיסרון היחיד בטיפול מסוג זה.
 
יישור שיניים בלילה