כל מה שכדאי לדעת על טיפול אורתודנטי

 
טיפול אורתודנטי או יישור שיניים הוא אחד מסוגי הטיפולים הנפוצים ביותר בקרב גילאי 10-14, אך היום ישנם גם לא מעט מבוגרים הפונים לטיפול אורתודנטי, במיוחד בזכות האמצעים המתקדמים שישנם שפוגעים פגיעה במינימלית במראה האסתטי במהלך הטיפול.
חשוב להגיע לטיפול אורתודנטי כשאתם מודעים לחשיבותו, לאפשרויות העומדות בפניכם וגם לדרך בה יש לשמור על היגיינת הפה במהלך הטיפול.
לפניכם שאלות ותשובות שיביאו אתכם לטיפול מוכנים יותר.
 
 
 
 
 

האם ישנה מגבלת גיל לטיפול אורתודנטי?

 
 
 
 
 
לא, היום ניתן לראות יותר ויותר מבוגרים שעוברים טיפול אורתודנטי ויש להם פעמים רבות יתרון על פני הצעירים מבחינת שיתוף הפעולה והמשמעת הנדרשת. עם זאת, בניגוד לילדים שאצלם יש עדיין תהליכי גדילה המנוצלים במהלך יישור השיניים והלסתות, אצל מבוגרים לא יהיו שינויי גדילה. לכן, אצל מבוגרים יתכן שילוב בין טיפול אורתודנטי לטיפול כירורגי. מעבר לכך אין הגבלה.
 
 
 
 
 
 

מהו גשר שקוף והאם מתאים לכל אחד?

 
 
 
 
גשר שקוף או סמכים שקופים היא שיטת טיפול מצוינת המתאימה לכולם, מבני נוער ועד מבוגרים. גשר שקוף מביא לתוצאות טובות מאוד. יש לקחת בחשבון כי טיפול בשיטה זו יקר יותר מהשיטה הסטנדרטית של סמכים מתכתיים אך זול יותר משיטות מתקדמות אחרות כמו סמכים פנימיים למשל. יש גם להקפיד מאוד על היגיינת הפה ולהגיע לאורתודנט ולשיננית לעיתים תכופות יותר מאשר בטיפול סטנדרטי.
 
 
 
 
 

מהו יישור שיניים פנימי והאם מתאים לכולם?

 
 
 
 
יישור שיניים בעזרת סמכים פנימיים פותר לחלוטין את הפגיעה במראה האסתטי שנוצרת לרוב במהלך טיפול אורתודנטי. הסמכים מורכבים בחלק האחורי של השיניים, וחוטים מתכתיים גמישים המושחלים בין הסמכים מביאים ליישור השיניים. השיטה מתאימה לכולם, מחירה גבוה יותר מטיפול רגיל וחשוב לבצעה רק אצל אורתודנט שהתמחה בשיטת טיפול זו.
 
 
 
 
 

האם התקנת גשר כרוכה בכאב?

 
 
 
 
בכל שיטות הטיפול ישנו כאב מסוים או חוסר נוחות בימים הראשונים. לאחר שבוע הכאב פוחת משמעותית, ולאחר כחודש הוא חולף לחלוטין.
 
 
 
 
 

האם יישור השיניים נשמר לאחר הטיפול?

 
 
 
 
נטיית השיניים היא לחזור למצבן הקודם ולכן חשוב לאחר סיום טיפול אורתודנטי להתקין מייצב שישמור על השיניים מפני תזוזה.
את המייצב המכונה גם שומר מצב מתקינים למספר שנים ולעיתים אפילו לתמיד.
ישנם שומרי מצב קבועים המודבקים מהצד הפנימי של השיניים, וישנם שומרי מצב ניידים המורכבים כל לילה.
 
 
 
 
 

כמה עולה יישור שיניים?

 
 
 
 
 
יישור שיניים פנימי או עם קשתיות שקופות ינוע בין 15,000 ועד 40,000 ש"ח, תלוי במורכבותו של הטיפול והאם מטפלים בלסת אחת או בשתיהן.
טיפול בסמכים מתכתיים או שקופים ינוע בין 10,000 ועד 25,000 ש"ח.
 
 
 
 
 

האם יש מאכלים שמומלץ להימנע מהם במהלך טיפול אורתודנטי?

 
 
 
 
מומלץ להימנע ככל האפשר ממאכלים קשים כמו אגוזים או תפוח שלם. מאכלים דביקים כמו מסטיקים או סוכריות מזיקים בכל מקרה אך מזיקים עוד יותר בזמן טיפול אורתודנטי. באופן כללי מומלץ לאכול אוכל כשהוא חתוך לחתיכות קטנות.
 
 
 
 
 

איך לשמור על היגיינת הפה בזמן הטיפול

 
 
 
 
בתקופת הטיפול יש להקפיד על צחצוח שיניים אחרי כל ארוחה, כולל שימוש במברשות קטנות איתן מגיעים למרווחים שבין השיניים במקום חוט דנטלי. מומלץ להשתמש במשחת שיניים עם פלואוריד וגם לעשות שטיפה של הפה פעם ביום. חשוב לבקר אצל רופא שיניים למעקב מדי חצי שנה ואצל שיננית אחת לשלושה עד שישה חודשים.
 
 
למידע נוסף אודות הטיפולים האורתודנטים
ניתן להתקשר למרפאה או להשאיר פרטים כאן ונשמח לעזור