עקירת שן בינה ועקירה עם טשטוש

 

עקירת שן בינה

 
שיני הבינה הן השיניים האחוריות ביותר בפה, והן בוקעות ברוב המקרים רק הרבה אחרי שבקעו כל שאר השיניים – בין הגילאים 25-17 ושמן מיוחס לגיל המאוחר בו הן בוקעות. ישנם מקרים בהן הבקיעה של שיני הבינה אינה מתרחשת כמו שצריך. ברוב המקרים הדבר נובע מכך שלשן הבינה אין מספיק מקום לבקוע לאחר שכל שאר השיניים כבר בקעו, והדבר יכול לגרום לכך שהיא תבקע כשהיא עקומה, שהיא תבקע רק באפן חלקי (ותישאר "כלואה חלקית" בעגה של רופאי השיניים) או שהיא לא תצליח לבקוע כלל ותישאר כלואה לחלוטין מתחת לחניכיים.

כל אחד מהמצבים האלה יכול לגרום לכאבים חזקים וכן למצבי דלקת שנוצרים כתוצאה מהעובדה שהשן בקעה בצורה לא נכונה. בחלק מהמקרים הללו ימליץ כמעט כל רופא שיניים לבצע עקירת שן בינה ועקירה עם טשטוש, על מנת להימנע ממצבים שיכולים הרבה פעמים גם להחמיר.
 

עקירת שן בינה – מתי היא הכרחית?

 
באופן תיאורטי, אם שן בינה לא בוקעת בצורה האופטימאלית והיא ניצבת באחורי הפה כשהיא עקומה במקצת, אין חובה לבצע עקירת שן בינה, שהיא עקירה קצת יותר מורכבת מעקירה רגילה. אבל, במקרים הבאים רוב רופאי שיניים ימליצו על עקירה, משום שאחרת המצב יכול להחמיר ולגרום למצבים מאוד לא נעימים:

  • לכאבים חוזרים ונשנים
  • לדלקות חוזרות ונשנות
  • נוצר חור עמוק שאי אפשר לסתום באמצעות סתימה סטנדרטית או באמצעות טיפול שורש
  • עלולה לגרום לפגיעה בשיניים הניצבות לצדה או מעליה
  • בקעה יותר מדיי ומפריעה לסגירה מלאה של הלסת
 

מי מבצע עקירת שן בינה?

 
במצבים שאינם מורכבים כמו מצבים בהם נגרמה פגיעה בתחושה בשפה התחתונה בגלל שן הבינה, כל רופא שיניים יכול לבצע עקירה של שיני בינה. במקרים המורכבים מבצע את העקירה רופא שיניים מומחה לבעיות פה ולסת.
 

האם מדובר בעקירה כואבת יותר מעקירה רגילה?

 
כל עקירת כרוכה בכאבים, אולם במקרים בהם מדובר בעקירה של שן בינה כלואה או כלואה חלקית, הכאבים יכולים להיות חזקים יותר. מסיבה זו ישנן מרפאות שיניים בהן ניתן לבצע עקירת שן בינה בהרדמה מלאה. חשוב לציין, כי כאשר מדובר בעקירה שאינה מסובכת ישנן מרפאות שיניים המאפשרות לבצע עקירה עם טשטוש בלבד, והדבר אמור כמובן גם לגבי עקירת שן בינה.
 
עקירת שן בינה עקירה עם טשטוש
 

עקירת שן בינה אצל ד"ר בועז צור

 
מרפאת השיניים של ד"ר בועז צור מציעה מגוון רחב של טיפולי שיניים, ובהם גם עקירת שן בינה במידת הצורך. העקירה תתבצע אך ורק לאחר בדיקה יסודית של חלל הפה וקבלת החלטה שהמצב אכן מחייב עקירה של השן. במקרה כזה ניתן, בהחלטה משותפת של המטופל ושל הרופא, לבצע גם עקירה עם טשטוש.

לקבלת מידע נוסף אודות עקירת שן בינה במרפאת ד"ר צור – פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.