קשתיות שקופות

 
שיניים עקומות הן בעיה שיש לטפל בה בגיל צעיר, אולם כאשר הפתרון הוא "גשר" מברזלים על השיניים, אין זה מפתיע שבני נוער רבים ששים לוותר על התענוג ומעדיפים להימנע מיישור השיניים וקבלת טיפול רפואי. אך רגע לפני שמבטלים את האפשרות של יישור השיניים בהינף יד, יש לזכור שענף הרפואה, ובכלל זה רפואת השיניים, מתחדש ללא הרף.
כתוצאה מכך מדי שנה בשנה פתרונות חדשים הנותנים מענה לבעיות ברות קיימא, עומדים על הפרק. בתחום יישור השיניים מדובר בקשתיות שקופות, שיטת טיפול חדישה ויעילה המוכרת גם בשם: שיטת אינויזליין (Invisalign).
יש לציין כי הטיפול מועדף במיוחד ע"י מבוגרים וכמובן יעיל גם לבני הנוער.

 

יישור השיניים באמצעות פלטה בלתי נראית

 
 
כשמן כן הן, הקשתיות השקופות הנן פלטה שקופה לשיניים, אשר אינה בולטת ומאפשרת למטופלים בה ליהנות מחיוך אסתטי, נטול ברזלים.
שיטה זו היא הטיפול האידיאלי ליישור שיניים והיא מאפשרת לשמור על החיוך גם בעת הרכבת הפלטה, כך ניתן לתקן את מראה השיניים ללא חששות מפגיעה ביכולות הדיבור, או ממראה לא אסתטי אופייני.
קשתיות שקופות מציעות יתרון נוסף מלבד העובדה שהן בלתי נראות: הן דקות במיוחד ולכן מאוד נוחות להרכבה ושימוש.

 
 
קשתיות שקופות - שיטת אינוזליין ליישור שיניים
 

קשתיות שקופות – אינויזליין - קצת פרטים על השיטה

 
שיטת אינויזליין היא המילה החדשה בתחום רפואת השיניים ורבים אשר מגלים את היתרונות שמציעה. שיטה זו ליישור השיניים כוללת כמה וכמה שלבים הראשון בהם הוא מיפוי שיניי המטופל על ידי הרופא. את המיפוי מבצעים באמצעות הדמיה מיוחדת שעוזרת לתכנן את שלבי הטיפול השונים בהתאם ליישור הצפוי. לאחר הדמיה ומתן אישור של רופא השיניים, המטופל מקבל מספר פלטות שקופות בהתאמה לכל אחד משלבי הטיפול השונים. לצד הפלטות, הוא גם מקבל הנחיות על מנת שיוכל לעשות שימוש באותן קשתיות באופן הכי בטוח ויעיל.
 

שימוש נוח ולא כואב!

 
 
כאשר מתקינים סמכים (קוביות) מתכתיים על השיניים נדרשת תקופת הסתגלות, הכוללת כאבים, שינויים בדיבור ואף ניקיון תדיר של הסמכים לשמירה על היגיינת הפה. ולמרות שמסתגלים לאחר זמן מה, הדבר עשוי להיות מאתגר גם מהבחינה האסתטית והמראה של הפה. לעומת זאת קשתיות שקופות אינן מכאיבות למטופלים, ניתן להסיר אותן בעת האוכל וצחצוח השיניים, שיטת הניקוי שלהן יותר פשוטה ויעילה, הן אינן פוגעות בשכבת האמייל של השיניים, ואינן גורמות לשפשוף של השפה בתקופה הראשונה.
יתרה מכך הן ניחנות ביתרון נוסף והוא העובדה שהן בלתי נראות בעליל.

 

איך פועלת השיטה?

 
קשתיות שקופות מיוצרות מחומר שפותח במיוחד עבור המטרה הזו, כאשר המראה שלהן מזכיר את הקשתיות שנועדו להלבנת השיניים. בבסיסה, שיטת הטיפול דומה מאוד לשיטה המסורתית: הקשתיות מובילות לתזוזת השיניים תוך שמפעילות עליהן כוח מבוקר. אולם בניגוד לשיטה המוכרת, כאן ניתן לתזמן את הפעלת הכוח בהתאם לשלבי הטיפול השונים ובכפוף לתכנית של הרופא המטפל. בפועל התכנית כוללת את תזוזתן של שיניים מסוימות בכל פעם, כאשר כל תכנית טיפול הנה ייחודית למטופל ולמצבן של שיניו.
 

מה יש לקחת בחשבון?

 
קשתיות תכופות נותנות מענה לצרכים של מטופלים שונים ופועלות ליישור השיניים. למרות שמדובר בשיטה אשר מתיימרת לא להכאיב, ישנם מטופלים שיחוו אי נוחות בימים הראשונים.
כמו כן יכול מאוד להיות שיורגש ליקוי קל בדיבור אשר יעבור לאחר תקופת הסתגלות קצרה.
הקשתיות יפעלו במידת יעילות גבוהה יותר כאשר הן מורכבות 20-22 שעות ביממה ויש להסיר אותן רק למטרת אכילה וניקוי השיניים.
משך הטיפול בקשתיות תלוי בחומרת המקרה שלכם, לכן על מנת לבנות תכנית אישית וייחודית לכם, מומלץ לפנות לייעוץ מטעם רופא שיניים מומחה שיוכל למפות את השיניים שלכם ולהמליץ על שיטת הטיפול הטובה והיעילה ביותר עבורכם, תוך מתן הצעת מחיר.