רופא שיניים לילדים - מאיזה גיל כדאי להתחיל?

 
הביקור אצל רופא השיניים אינה חוויה נעימה עבור רבים. הסיבה לכך טמונה לא מעט בגלל טראומות ילדות של אנשים רבים שכיום הם הורים. ילדים קולטים את הנעשה סביבם ואת תגובותיהם ורגשותיהם של הוריהם הרבה מעבר למה שנוטים לחשוב. עקב כך, מקבלים אלה מסר כפול: מצד אחד, נאמר להם שביקור אצל רופא שיניים לילדים הוא דבר טוב, בריא וחשוב, ומצד שני, הם קולטים מן ההורים את תגובותיהם לנושא הביקור במרפאה.
 
 
למרבה המזל, התחום עבר התפתחויות רבות מאוד לאורך השנים. אחת מן ההשלכות של פיתוחים אלו היא שטיפולים מסוגים שונים הם כיום מהירים יותר, יעילים יותר, נעימים יותר ובסופו של דבר גם נראים יותר טוב. גם טיפולים מורכבים, אשר בעבר הייתה משמעותם ביקורים תכופים אצל הרופא שיניים לילדים נעשים כיום במסגרת טיפול אחד, או בסדרה קצרה של טיפולים סימפטיים. לפיכך, החששות מפני טיפולים בימינו הם די לא מבוססים (מה שלא הופך אותם כמובן לפחות אמיתיים).
 
 
 
רופא שיניים לילדים
 
 
 
 

מפסיקים לפחד ומתחילים לטפל – עם רופא שיניים לילדים

 
לאור מה שנאמר למעלה, הגיע הזמן לעצור את מעגל החשש ולדאוג להעניק לילדים בדיקות וטיפולים באופן סדיר ובכל גיל. טיפול נכון בשיני הילדים יכול להקל עליהם לאורך כל חייהם. הדבר נכון במיוחד, מפני שכאשר הגוף עוד גדל, טיפולים כגון טיפול אורתודנטי ניתנים לביצוע בקלות יתירה, וגם יעילים לאין ערוך מאשר לאחר תום ההתבגרות.

מומלץ לבצע טיפולי יישור שיניים בזמן הילדות, לאחר שהחליף הילד את שיני החלב באלו שילוו אותו כל חייו, אך לפני תחילת גיל ההתבגרות, למרות שניתן לבצע אותם בכל גיל. ראשית בשל יעילותם המוגברת בגילאים אלו, ושנית, מפני שלמראה החיצוני השפעה אדירה על התדמית האישית של המתבגר והמתבגרת. גם בתחום האורתודנטיה חלו התפתחויות רבות, וכיום ישנם פתרונות רבים אשר מאפשרים לבצע טיפולים אורתודנטיים, תוך שמירה על נוחות מרבית, פיסית ונפשית.

בניגוד למצב בעבר, כיום אנו יודעים כי יש לשמור על בריאות שיני הילד, גם כאשר מדובר בשיני חלב, וכי אין להתייחס אליהן בביטול רק מפני שהן צפויות לנשור עם תחילת ההתבגרות. רופא שיניים לילדים, יוכל להעניק לשיני ילדיכם את הטיפולים הדרושים, זאת בהתאם לאופיין של שיני החלב, וכהכנה לצמיחתן של הקבועות.

רופא שיניים לילדים מנוסה במתן שירותים לילדים בכל גיל, תוך התחשבות במכלול ההיבטים הנוגעים לאופיו של המטופל ולסוג הטיפול הדרוש. כך ביכולתם להעניק לילדים חוויה טיפולית נעימה המשחררת מפחד, ומנחילה לילדים גישה חיובית לטיפולים, אשר תסייע להם במשך כל חייהם. כמו כן, ביקורים אלו מסייעים בהנחלת הרגלי טיפוח בריאות השן וחניכיים, אשר גם להם משקל רב באיכות חייהם בעתיד.